Sveta Ana pri Igu / Sankt Anna am Aigen - Aussichtswarte Vulkanland
Izhodišče: Sveta Ana pri Igu / Sankt Anna am Aigen (403 m)
Širina/Dolžina: | 46,82955°N 15,97453°E |
| |
Čas hoje: 2 h 10 min
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 76 m
Višinska razlika po poti: 200 m
Zemljevid:
Priporočena oprema (poletje):
Priporočena oprema (zima):
Ogledov: 103
 | 1 osebi je objava všeč |
Dostop do izhodišča:
Zapeljemo se v Rogašovce, nato pa sledimo oznakam za Kramarovce, mi pa se nato preko OMP Kramarovci zapeljemo v Avstrijo, kjer gremo na prvem križišču ostro desno. Višje na križiščih nadaljujemo naravnost oz. rahlo desno, pri pokopališču v naselju Sveta Ana pri Igu / Sankt Anna am Aigen, kjer dosežemo glavno cesto pa gremo desno, le malo naprej pa zavijemo levo na parkiriršče, ki se nahaja nekoliko pod cerkvijo sv. Ane.
Opis poti:
S parkirišča nadaljujemo naprej po ožji asfaltni cesti, ki po levi spodnji strani obide cerkev sv. Ane, mi pa gremo malo naprej levo navzdol za oznakami Brodelsulz. Sledi strm spust po stopnicah, nato pa dosežemo vinograd, kjer sledimo oznakam v obliki vinskih steklenic. Ko nekoliko nižje dosežemo asfaltno cesto se po njej mimo nekaj hiš spustimo do nekoliko širše ceste, kateri pa sledimo v desno, po njej pa nadaljujemo do označenega razpotja, od koder se usmerimo na pot v smeri rumenih planinskih oznak za Brodelsulz. Sledi spust po travnati poti med njivami, ki se konča s prečenjem potoka Pleschbach, nato pa prečimo še lokalno cesto ter se pričnemo vzpenjati skozi vinograde, kjer sledimo oznakam za Brodelsulz in vinskim steklenicam. Višje se pot položi in nas ob lepih razgledih vodi po kolovozu, ki poteka ob robu gozda. Pot naprej nas vodi še mimo nekaj informativnih tabel učne poti, nato pa gremo desno v gozd za oznakami Brodelsulz. Pot se nadaljuje skozi gozd, kjer hodimo po kolovozu, na naslednjem označenem razpotju pa sledimo oznakam za naselje Frutten-Gießelsdorf, oznake za Brodelsulz pa kažejo v smeri, od koder smo prišli (če želimo do izvira Brodelsulz je potrebno na razpotju ob robu vinogradov nadaljevati naravnost).
Sledi še nekaj lahkotne hoje skozi gozd, nato pa gremo levo navzdol, kjer hitro zapustimo gozd. Sledi spust ob robu travnika, kjer kakšne sledljive steze ni, nižje pa prečimo kolovoz ter še naprej nadaljujemo v isti smeri. Sledi še nekaj spusta med njivo na levi in gozdom oz. nižje pasom grmičevja na desni, ko pa dosežemo asfaltno cesto ji sledimo v desno.
Tudi na bližnjem križišču gremo rahlo desno, nato pa nadaljujemo naravnost vse do naselja Frutten-Gießelsdorf, kjer pa gremo ob manjšem parku levo v smeri za Aussichtswarte Vulkanland.
V nadaljevanju hodimo po pločniku, ki nas v rahlem vzponu v nekaj minutah pripelje do manjše cerkvice, katero obidemo po levi strani. Tu nadaljujemo naravnost, iz naslednjega križišča pa gremo desno v smeri Bad Glechenberga, nato pa takoj še enkrat desno na pot, ob kateri se nadaljujejo oznake za Aussichtswarte Vulkanland. Nadaljujemo mimo nekaj hiš, nad naseljem pa gremo desno na kolovoz, kjer še vedno sledimo oznakam za Aussichtswarte Vulkanland.
Sledi prečni vzpon po zgornjem delu travnika, nato pa pot preide v gozd ter se še naprej prečno vzpenja. Višje se združimo še z vinsko potjo, ko dosežemo asfaltno cesto pa gremo levo in se mimo gostišča die Frühwirths Aussichtswarte sprehodimo do razglednega stolpa.
Opis in slike se nanašajo na stanje marca 2025.

Ob poti: Frutten-Gießelsdorf (335m)
Slike:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
Diskusija o izletu Sveta Ana pri Igu / Sankt Anna am Aigen - Aussichtswarte Vulkanland
Za objavo komentarja se morate prijaviti:
V kolikor še nimate uporabniškega imena se morate najprej
registrirati.