Iz Kota po poti proti Staničevi, pri odcepu za Rjavino zavijem levo, po delno zasneženi poti čez melišče do prvih klinov. Med prvo in drugo jeklenico je ozka zasnežena grapa, snega preveč, globina precejšnja, vendar pomrznjen sneg mojo težo vzdrži. V nadaljevanju je tu in tam poprijeti za skalco, nato pa po zelo ozkem in zelo izpostavljenem grebenu sprva s pomočjo klinov, nato jeklenice pridem do sedla, S sedla se je treba spustiti v levo po skoraj navpični steni s pomočjo železnice do škrbine, nato mimo oken kmalu dosežem vrh. Razgledi veličastni, vzamem si čas zase.
Nato nazaj po isti poti do sedelca, kjer se združita plezalna in grebenska pot nadaljujem po grebenski.Šele, ko se začnem spuščati proti staničevi, se pot občasno izgubi zaradi zapadlega snega, a ji ni težko slediti.
Na križišču, kjer se pot sreča s tisto iz Krme, zavijem proti Staničevi koči, nato pa proti Begunjskemu vrhu. Tik pred njim zavijem proti Cmiru. Pot je pod severnim ostenjem Begunjskega vrha, predvsem tam, kjer poteka po melišču, zasnežena, ponekod z zameti globokimi čez 50cm. Od sedelca, kjer so prvi razgledi v dolino vratmimo Rjavčevih glav pa do vrha Cmira snega na poti ni. Klini in jeklenice so na mestih, kjer so potrebne, morda jih je celo preveč.
Čeprav je pri Staničevi smerokaz s tajmigom do Cmira 2 uri, vrh dosežem po 50ih min (pa nisem tekel, saj se je tudi utrujenost že malo poznala)
Cmir zelo malo obiskan, razgledi pa prav tako nepopisni.
Sledil je samo še povratek po isti poti do Staničeve koče, kjer se odžejam. Postreže zelo prijazna oskrbnica (dve
) in kljub visokim cenam pijače nimam pripomb.
Od oskrbnice izvem, da bodo kočo v vsakem primeru zaprli v nedeljo 23.9.2012.
Po počitku je sledil samo še spust v dolino.