Žal ni tako poceni, kot bi si mislil glede na afriški ekonomski standard. Lani je bila vstopnina v park Kilimanjaro cca 110$ dan, to vključuje vstopnino za spremljevalno osebje. Vendar osebje moraš najeti posebej, sam pa po moje v parku nimaš kaj delati. Voda se nahaja samo v neoznačenih potokih, ki so sicer relativno blizu kampom, ne pa povsod. In za Evropejca ni pitna brez prekuhavanja. Koč v alpskem smislu ni, pijačo (pivo, kokakola, flaširana voda) prodajajo samo v zadnji, hrane nikjer. Čeprav sem videl na stotine pohodnikov, nisem videl niti enega, ki bi to pot počel solo. Samo s sendviči, konzervami in energijskimi ploščicami vrha Kilija ne bo nihče videl.
Mene je 7 dnevni treking prišel cca 1500 dolarjev + napitnine za peronal (to je nekje 10-15% celotne cene). Eni sicer ne dajo nič, a meni se to ne zdi prav, itak (vsaj pri meni je bilo tako) delajo maksimalno za tvoje udobje, plačani pa so precej ubogo, sploh navadni nosači. Sicer vse organizira agencija (vodenje, šotorjenje, kuhanje hrane, osebno opremo (svoj ruzak, zimska oblačila, dobri gojzarji, topla zimska spalka) pa je le treba imeti s sabo.
Klasični safariji pridejo z organizacijo vred v povprečju 200 dolarjev na dan, če se spi v kampu. Vse boljše je precej dražje. In še dražje bo v prihodnosti, vstopnine v parke vsakih nekaj let dvignejo, saj je ljudi, ki si to lahko privoščijo, vse več. Si ne moreš misliti, koliko slovenskih študentov srečaš na takih stvareh, ki so bila še kako desetletje ali dva nazaj izključno domena bogatih.