Napoved za gorski svet
ARSO Četrtek, 6.8.2026 ob 7h:
Danes: Danes bo sprva jasno, čez dan se bo razvijala kopasta oblačnost. Popoldne bo nastalo nekaj ploh in neviht. Večinoma bo pihal šibak veter jugovzhodne smeri. Sredi dneva bo temperatura na 1500 m okoli 24, na 2500 m pa okoli 15 °C.
Jutri: Jutri bo pretežno oblačno, pojavljale se bodo plohe in nevihte. V sredogorju bo pihal vzhodni, v visokogorju pa do večera jugozahodni veter. Sredi dneva bo temperatura na 1500 m okoli 17, na 2500 m pa okoli 11 °C, zvečer se bo še nekoliko ohladilo.
OSMER:
Jutri 07.08.2026:
Splošna slika: Nad deželo bodo med petkom in soboto v spodnjih plasteh pritekali manj vroči in bolj suhi severovzhodni tokovi; v višinah pa vlažni od zahoda, ki bodo povečali nestanovitnost ozračja.Od nedelje dalje in cel naslednji teden se bo spet okrepil afriški anticiklon in pritekal bo zelo vroč zrak.
Julijske Alpe: Prevladovalo bo bolj spremenljivo vreme tudi s kakšno ploho in nevihto.Pihal bo zmeren severni do severovzhodni veter.Manj vroče bo.
Karnijske Alpe: Prevladovalo bo bolj spremenljivo vreme tudi s kakšno ploho in nevihto.Pihal bo zmeren severni do severovzhodni veter.Manj vroče bo.
Pojutrišnjem:
Julijske Alpe: Prevladovalo bo spremenljivo vreme z možnimi plohami in nevihtami, ki bodo verjetnejše popoldne.
Karnijske Alpe: Prevladovalo bo spremenljivo vreme z možnimi plohami in nevihtami, ki bodo verjetnejše popoldne.
Obeti: V nedeljo bo prevladovalo bolj stanovitno vreme s spet višjimi temperaturami.